Дома Македонски спорт Мак фудбал Што гледаше Стојанов?! Како Македонија Ѓорче Петров тука не доби пенал против Гостивар?! 🎥

Што гледаше Стојанов?! Како Македонија Ѓорче Петров тука не доби пенал против Гостивар?! 🎥

Во единствениот денешен натпревар во последното коло од ПМФЛ денес Гостивар славеше победа против Македонија Ѓорче Петров со 1:0, но во таборот на гостите имаат зошто да бидат незадоволни.

Главниот судија на натпреварот Стојанче Стојанов не досуди очигледен пенал врз фудбалерот на Македонија Ѓорче Петров кој беше во позиција за постигнување гол.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Навистина не е јасно како Стојанов овде процени дека нема прекршок…

Инаку, ова е само уште една во низата грешки на судиите во ПМФЛ кои ги има скоро секое коло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…