Дома Топ вести Шпанците шокирани од причината поради која Алвес добил пониска затворска казна

Шпанците шокирани од причината поради која Алвес добил пониска затворска казна

Бразилскиот фудбалер, Дани Алвес денеска беше осуден на затворска казна од 4.5 години, но со оглед на доказите кои судот ги имаше и исказите од сведоците ваквата одлука за шпанската јавност и не е големо изненадување.

Казната која ја доби Алвес е минимална бидејќи се бараше од четири до 12 години. Она што посебно е изненадување е причината поради која Алвес добил скоро најмала казна.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Како олеснителна околност било наведено што фудбалерот бил „мртов пијан“, а не го направил делото во свесна состојба.

Ваквата казна за Алвес сигурно значи и крај на кариерата во која играше за Барселона, Севиља, Јувентус, Сао Паоло, ПСЖ, Јувентус, Севиља.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…