Дома Топ вести Шпанците пресметаа: Ако немало ВАР, Реал Мадрид ќе беше шампион во Ла Лига!

Шпанците пресметаа: Ако немало ВАР, Реал Мадрид ќе беше шампион во Ла Лига!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Барселона сезонава ја освои титулата во Ла Лига и тоа со предност од десет бода пред најголемиот ривал, но тоа немало да биде така ако не се користеше ВАР.

Имено, Шпанците пресметаа дека ВАР сезонава се користел 179 и благодарение на технологијата Барселона со Чави по четири години стана шампион на Шпанија.

Ако во Шпанија немаше ВАР тогаш Реал Мадрид ќе освоел шест бода повеќе, а Барселона осум помалку, па така „кралевите со 84 бодови ќе биле шампиони на Шпанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…