Дома Останати Кошарка Шпански тренер збесна и удри кошаркар 🎥

Шпански тренер збесна и удри кошаркар 🎥

Koшаркарите на Фуенлабррада забележаа пораз од 91:96 во петтото кол од шпанската АЦ-лига, но во овој натпревар една сцена непријатно ја изненади шпанската јавност.

Во центарот на вниманието се најде помошникот тренер на домаќините Салвардо Гвардија кој ги загуби нервите после една судиска одлука. Гвардија почна да беснее и пцуе, а потоа и удри еден кошаркар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Подгорица го суспендираше Џејкоб Вајли

Tимот на Подгорица го суспендираше македонскиот репрезентативец Џејкоб Вајли откако не се …