Дома Трансфер зона Шпанската ѕвезди ги одби Реал и Барселона поради Арсенал

Шпанската ѕвезди ги одби Реал и Барселона поради Арсенал

Реал Мадрид и Барселона веќе подолго време се заинтересиран за играчот за врска на Наполи, Фабиан Руиз, но тој најверојатно ќе се пресели во Премиер лигата.

25-годишниот Шпанец пристигна во Наполи од Бетис и веднаш се промовираше во клучен играч во тимот, па сега е стандарден и во шпанската репрезентација.

Фабиан Руиз на лето влегува во последната година од договорот, а Наполи е спремен да го продаде.

За него силен интерес покажува и Арсенал, а италијанските медиуми пренесуваат дека Шпанецот е спремен да ја прифати понудата на „топџиите“ бидејќи има голема желба да игра во Премиер лигата.

Микел Артета исклучително ги цени неговите квалитети и веќе имал телефонски разговор, па наводно го убедил да се пресели на „Емирати“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бра…