Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Шпанија ја чекаше неговата реакција: Се огласи Серхио Рамос!

Шпанија ја чекаше неговата реакција: Се огласи Серхио Рамос!

0

После шокантната одлука околу неговата репрезентација, капитенот на шпанската репрезентација Серхио Рамос се огласи на друштвените мрежи.

Шпанската селекција на местото селектор ја напушти Лопатеги, а на негово место веднаш беше претставен Фернандо Хиеро.
На својот Твитер профил, Рамос испрати јасна порака и повика заедништво.

Ние сме тим кој ја претставува својата земја, претставуваме штит и посветеност. Одговорноста и преданоста се пред вас и за вас. Вчера, денес и утре заедно“, напиша Рамос.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Манчестер Јунајтед за дебито против Челзи си доби судија по „мерка“ – „сините“ сигурно ќе имаат што да кажат!

Челзи и Манчестер Јунајтед во сабота ќе го одиграат саботното дерби од деветото коло во ан…