Дома Фудбал Останато Шпанија со реми ги отвори ОИ, тежок пораз за Франција

Шпанија со реми ги отвори ОИ, тежок пораз за Франција

Денес започна фудбалскиот турнир на Олимписките игри, а фаворитите Шпанија и Франција не отворија најдобро.

Шпанија ремизираше со Египет (0:0), додека Франција доживеа тежок пораз од Мексико 4:1.

„Црвената фурија“ уште во првото полувреме остана без Оскар Мингуеза и Дани Себалјос поради повреда, а во вториот дел доминираше, но не успеа да постигне гол.

Франција доживеа тежок пораз од 4:1, а единствениот гол за „триколорите“ го постигна Жињак.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…