Дома Фудбал Шпанија потресена од голем хаос: Навивачи на Билбао брутално претепале фанови на Атлетико!

Шпанија потресена од голем хаос: Навивачи на Билбао брутално претепале фанови на Атлетико!

Шпанија ја потресе голем инцидент кој се случил вчера пред натпреварот помеѓу Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид во Купот на Шпанија.

Медиумите во Шпанија пренесуваат дека околу 60 навивачи на Билбао влегле во ресторан каде што биле фанови на „јорганџиите“ и ги нападнале.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Еден од навивачите заработил сериозни повреди на главата, а неговата сопруга кратко опиша што се случувало и го обвини домаќинот за лоша организација.

„Од самиот почеток се беше лошо организирано. Билбао не извести дека нема да има посебно место каде што треба да пристигне автобусот со навивачи. Ни кажаа одете каде сакате и знаевме дека тоа е стапица“, изјави Ана Ману Карења.

На социјалните мрежи се појавија и снимки од инцидентите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…