Дома Фудбал Англија Шоу на Заха во одбраната на Јунајтед, „настрада“ Ешли Јанг (ВИДЕО)

Шоу на Заха во одбраната на Јунајтед, „настрада“ Ешли Јанг (ВИДЕО)

0

Вилфред Заха си поигра со искусниот фудбалер.

Кристал Палас после првото полувреме имаше предност против Манчестер Јунајтед. Вилфред Заха не беше стрелец, но игра одличен натпревар.

Заха во финишот од полувреме во една ситуација си поигра со Ешли Јанг кој во игра влезе неколку минути претходно на местото на повредениот Лук Шо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Атлетико ја обвинува Барса за милионска „кражба“, а обвинетелот предложи казна од – 300 евра!

Aнтоан Гризман ова лето пристигна од Барселона во Атлетико Мадрид за сума од 120 милиони е…