Дома Македонски спорт Мак фудбал Шоуто на „Лозари“ во Струга низ фотографии 📸

Шоуто на „Лозари“ во Струга низ фотографии 📸

Eкипата на Тиквеш во последните четири одиграни натпревари забележа две победи и едно реми, па така тимот од Кавадарци фати колку-толку приклучок во борбата за излез од опасната зона.

Вчера Тиквеш успеа да извлече бод на тешкото гостување против Строга, а на овој натпревар вистинско шоу приредија нивните навивачи „Лозарите“.

Фото: Лозари Исток Кавадарци (ФБ)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Арсенал се насочува кон Осимен

Откако имаше неуспешен обид да го доведе Душан Влаховиќ од Фиорентина, сега Арсенал ќе се …