Дома Фудбал Шок: Ѕвездата на Баерн Минхен мора во затвор

Шок: Ѕвездата на Баерн Минхен мора во затвор

Шпанскиот весник „АС“ пренесува дека францускиот репрезентативец и ѕвезда на Баерн Минхен, Лука Хернандес треба да оди во затвор.

Весникот ја цитира пресудата на мадридскиот суд, според која дефанзивецот го очекува едногодишен затвор.

„Господинот Лука Хернандес треба да се јави во Судот на 11 часот на 19 октомври, за да биде задолжен да влезе во затвор во рамките на 10 дена“.

Се започнува на 3 февруари 2017 година кога Хернандес како фудбалер на Атлетико имал семеен скандал со сопругата Амеија на улица.

Тогаш судот на двајцата им одреди на двајцата 31 ден опшествена работа, но ја прекршиле одлуката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …