Дома Фудбал Останато Шок за „ѓаволите“ : Член на Манчестер Јунајтед претерал со дро*а и завршил во болница!

Шок за „ѓаволите“ : Член на Манчестер Јунајтед претерал со дро*а и завршил во болница!

0

Aвстралиските медиуми објавија дека член на Манчестер Јунајтед завршил во Перт, сигурно е дека е во прашање член на стручниот штаб.

Веста звучи неверојатно, пристигна од Австралија од припремите во Манчестер Јунајтед.

Имено, еден од членовите на експедицијата поточно на стручниот штаб е пренесен во болницата во Перт бидејќи се предозирал, тврдат англиските медиуми.

Станува збор за човек на пеесетина година и се уште не е објавена неговата состојба. Клубот објави соопштение во кое само порачува дека завршил во болница.

Клубот побарал од докторите во болницата строга доверливбост, но нема сомневање дека наскоро медиумите ќе дојдат до повеќе информации.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Солскјер спрема зимска „бомба“ од 80 милиони

Манчестер Јунајтед е спремен во зимскиот преоден рок да потроши голема сума на засилувања,…