Дома Фудбал Репрезентации Шок за Норвешка: Се повреди Халанд!

Шок за Норвешка: Се повреди Халанд!

Лоши вести вести доби селекцијата на Норвешка, имено Ерлинг Халанд се повредил и нема да може да игра во натпреварите од квалификациите против Шпанија на 25-ти март и против Грузија три дена подоцна.

Информацијата за повредата на Халанд ја потврди селекторот, Стале Солбакен.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Тешко му беше на Ерлинг кога сфати дека нема да може да игра за својата репрезентација. За среќа сите останати фудбалери имаат доволно самодоверба и талент да дојдеме до бодови во овие две средби“, изјави Солбакен.

Засега не се открива за каква повреда станува збор и дали е нешто сериозно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…