Дома Фудбал Лига на шампиони Шок во Торино: Ериксен го матира Буфон!

Шок во Торино: Ериксен го матира Буфон!

0

Иако Јувентус водеше со 2:0 после само 8 минути, Тотенхем не се предаде и за брзо комплетно ја презеде иницијативата.

Хари Кејн во 35-та минута ги врати во живот „спарси“, а Кристиан Ериксен во 72 минути од слободен удар го матирапе Буфон и ја анулира предноста на „старата дама“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Конте на излезна врата од Челзи: Мојот куфер е спремен!

Медиумите веќе подолго време шпекулираат дека Конте ќе добие отказ од кормилото на Челзи, …