Дома Фудбал Шок во Барселона: Познато колку ќе отсуствува Суарез

Шок во Барселона: Познато колку ќе отсуствува Суарез

Барселона попладнево соопшти дека Луис Суарез успешно бил опериран и откри колку време ќе паузира, па ги шокираше фановите.

Имено, поради операција на менискусот, Барселона соопшти дека Суарез ќе биде надвор од терените цели четири месеци.

Тоа значи дека сезоната за Уругваецот е практично завршена, па Каталонците ќе мора да интервенираат на трансфер пазарот и да донесат нов напаѓач.

Ова е сериозен удар за Барселона, која се натпреварува на три фронта, има највисоки амбиции, а Суарез е еден од најважните поединци во тимот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Меси стана прв фудбалер кој ја добил „Лауреус наградата“

Луис Хамилтон и Лионел Меси се добитници на овогодинешната награда „Лауреус“. Оваа награда…