Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи поразен од Лех Познањ🎥

Шкупи поразен од Лех Познањ🎥

Шкупи во пријателски натпревар беше поразен од Лех Познањ (4:1), како дел од подготовките во Анталија.

Полскиот тим од самиот старт беше подобар противник и уште во првото полувреме создаде солидна предност со головите на Квеквескири во 34. и Милиќ во 38 минута.

Филип Марчвински во 54-та минута зголеми на 3:0, а Шкупи намали преку Марјан Радески во 69-та минута. Чекала во 75 минута стави точка на натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…