Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи и Шкендија сигурни, „Пандевци“ ремизираа во Битола

Шкупи и Шкендија сигурни, „Пандевци“ ремизираа во Битола

Попладнево се одиграа 7 средби од ПМФЛ каде сигурни победи запишаа Шкендија и Шкупи, а Пелистер и Академија Пандев одиграа реми без голови.

Шкупи со голот на Цветановски во 5-та минута ја најави победата, а потоа Сандеј Адетуњи постигна два гола за убедлива победа од 3:0 над Македонија ЃП.

Шкендија славеше против Скопје со головите на Нухиу и Кривак, додека Ренова со гол во судиското продолжение ја победи Струга.

Брегалница славеше против Тиквеш со 2:0, а Пелистер и Академија Пандев одиграа реми без голови.

Фото: Димитар Петковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ѓорѓиевски: Против Тиквеш ќе го дадеме максимумот за да ја оствариме нашата цел

Утре Шкупи ќе се сретне против Тиквеш во Квадарци во рамките од 10. коло во ПМФЛ. Натпрева…