Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија со два пенали го сруши Работнички

Шкендија со два пенали го сруши Работнички

Со двата гола на Агим Ибраими од пенал, Шкендија го совлада Работнички со 2:1 во денешниот натпревар од првата македонска фудбалска лига.

Работнички поведе со голот на Шаркоски во шестата минута, а најзаслужен за пресвртот беше Агим Ибраими.

Прво во 19-та минута го израмни резултатот со удар од белата точка, а потоа во судикото продолжение судијата досуди уште еден пенал за „тетовци“ – сигурен реализатор повторно беше Ибраими.

Сега Шкендија се искачи на третата позиција на табелата, со девет бода помалку од првопласираниот Вардар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Срамно однесување во Битола: Некој се решил да „дрифта“ на „Тумбе Кафе“ (ВИДЕО)

Додека фудбалот е стопиран како во најголем дел од светот така и кај нас ни доаѓа едно сра…