Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија се засили со поранешниот кондициски тренер од репрезентацијата на Македонија

Шкендија се засили со поранешниот кондициски тренер од репрезентацијата на Македонија

Иван Јовановски – Карас кој беше кондициски тренер во репрезентацијата на Македонија додека Игор Ангеловски беше селектор ќе го засили таборот на Шкендија.

Соработката Шкендија ја потврди преку својот официјален сајт. Карас во Тетово пристигнува откако Ќатип Османи од неодамна се врати на кормилото на тетовскиот клуб.

Во минатото Јовановски беше дел од ЦСКА Софија и Лудогорец, потоа работеше во Баку од Азербејџан, па во турските Генчербирлиги и Ризерспор, Урал и Екатерингбург од Русија, додека во Македонија во Академија Пандев и Македонија ЃП.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Андонова стрелец во победата над Атлетико Мадрид🎥

Македонската репрезентативка Наташа Андонова блескаше за Леванте во победата над Атлетико …