Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија пред елиминација: Рига со два гола предност доаѓа во Скопје

Шкендија пред елиминација: Рига со два гола предност доаѓа во Скопје

Шкендија денес го одигра натпреварот против летонска Рига во квалификациите од Конференциската лига и забележа нов пораз.

Откако тетовци претрпеа два порази од Мура со по 0:1 и 0:5 денес беа поразени од Рига на гостински терен со 2:0. Рига не доминираше, меѓутоа си ги искористи своите шанси, па за реваншот во Скопје си обезбеди солидна предност.

Весли го отвори резултат во 13. минута од првата посериозна шанса за домаќините, а конечните 2:0 ги постави Вакулко на почетокот од вториот дел.

Со оглед на тоа што Шкендија покажа во овие три европски натпревари и гол разликата од осум примени и ниту еден постигнат гол, јасно е дека во реваншот ги чека и тоа како тешка задача.

Фото: Шкендија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Со повеќе од 1800 дронови се направи неверојатен спектакл на отварањето на ЛОИ 🎥

Денес официјално беа отворени Олимписките игри во Токио. Свечената церемонија беше без гле…