Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија отпатува на гостувањето во Рига 📸

Шкендија отпатува на гостувањето во Рига 📸

Mакедонскиот шампион после елиминацијата во квалификациите за Лигата на шампионите европската авантура ја продолжи во квалификации за новата Конференциска лига, а таму во второто коло ќе играат против Рига.

Утре Шкендија го игра првиот натпревар од двомечот, а во таборот на тимот предводен од Ернест Ѓока владее оптимизам и желба за подобро претставување од натпреварите со Мура кои ги загубија со вкупно 0:6 (0:1 и 5:0).

Фото: Шкендија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Со повеќе од 1800 дронови се направи неверојатен спектакл на отварањето на ЛОИ 🎥

Денес официјално беа отворени Олимписките игри во Токио. Свечената церемонија беше без гле…