Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија му даде гол на АИК после 26 секунди 🎥

Шкендија му даде гол на АИК после 26 секунди 🎥

Eкипата на Шкендија после само 26 секунди игра постигна гол против шведскиот АИК во првиот натпревар од 3. Квалификациско коло во Конференциската лига.

Ова е прв натпревар на Шкендија од двомечот, а голот на Хасани е еден од најбрзите голови во историјата на македонскиот клупски фудбал.

Голот на Хасани можете да го погледнете на овој линк – ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Можен состав: Трајковски се враќа во стартниот тим

Maкедонската фудбалска репрезентација денес го игра натпреварот против Бугарија кој е посл…