Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија и Шкупи ги поделија бодовите

Шкендија и Шкупи ги поделија бодовите

Во последниот натпревар од шестото коло во ПМФЛ, Шкендија и Шкупи одиграа реми без голови.

Поради тридневната жалост, големото дерби се одигра денес во Тетово, немаше голови, но донесе големи возбудувања.

Шкендија генерално беше подобар противник, иако шанси имаше и пред двата гола.

Сепак, домаќините имаа поголема иницијатива, но не успеаа да го скршат отпорот на противникот.

Фото: ФК Шкендија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ново издание на бизнис трката Ново издание на бизнис трката Business Run 2021

На 25 септември во Скопје ќе се одржи Business Run 2021, штафетна трка за тимови од македо…