Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија во Анталија ќе игра против Динамо Киев

Шкендија во Анталија ќе игра против Динамо Киев

Тимот на Шкендија полека ја завршува првата фаза од подготовките, од 24. Јануари до 8. февруари лидерот во ПМФЛ ќе биде во Анталија.

Во Анталија избраниците на Ернест Ѓока ќе одиграат четири контролни натпревари против силни противници, еден од ривалите ќе биде и Динамо Киев.

Натпреварите Шкендија ќе ги започне на 25. јануари против Зорја.

25 јануари  Зорја Луганск (Украина)

30 јануари  Десна Чернихив (Украина)

3 февруари Кајсар (Казахстан)

7 февруари  Динамо Киев (Украина)

Фото: Шкендија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ристовски: Работнички е едно големо семејство, шефот Влахо ќе одлучи дали ќе играм

Работнички со успех го стартуваше пролетниот дел од првенството победувајќи минимално на г…