Дома Фудбал Англија Шест месеци после заминувањето на Кутињо, Ливерпул доби нова „десетка“ (фото)

Шест месеци после заминувањето на Кутињо, Ливерпул доби нова „десетка“ (фото)

0

После заминувањето на Кутињо од редовите на Ливерпул, долго време бројот 10 беше слободен.

Управата настојуваше бројот да го добие играч кој вистински ќе го заслужува и изгледа дека е пронајден вистинскиот. Шест месеци никој не го носеше тој број бидејќи според правилата бројот не може да се менува во текот на сезоната, па навивачите мораа да почекаат.

Денес ја дочекаа новата „десетка“, во прашање е Садио Мане кој до овој момент го носеше дресот со број со 19.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…