Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Шведска со пенал ја совлада Словачка🎥

Шведска со пенал ја совлада Словачка🎥

Шведска се искачи на првото место во групата откако попладнево ја победи Словачка со 1:0.

После анемичното прво полувреме во кое не видовме многу шанси, во вториот дел Шведска тргна поофанзивно.

После неколкуте шанси, клучниот момент се случи во 77-та минута, кога Форсберг беше прецизен од белата точка.

Словачка до крајот не успеа да израмни и остана на три бода од првиот меч, додека Шведска сега има четири бода и е лидер во групата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…