Дома Фудбал Лига на шампиони Шахтјор води против Реал, не е тешко да се погоди кој погреши 🎥

Шахтјор води против Реал, не е тешко да се погоди кој погреши 🎥

Рафаел Варан веројатно во поново време е најдобар пример како еден сигурен стопер за брзо време може да игра на ниво на просечен.

Францускиот фудбалер игра уште еден лош натпревар против Шахтјор, освен што дојде на раб на црвен картон поради прекршоците погреши и при голот на Шахтјор во 56. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…