Дома Македонски спорт Шампионот Алили пречекан на плоштадот „Скендербег“ (ФОТО)

Шампионот Алили пречекан на плоштадот „Скендербег“ (ФОТО)

0

Пред неколку дена македонскиот борец, Бесир Алили стана европски шампиони во слободен стил до 48 килограми..

Алили во финалето во Фиренца го победи Ерменецот, Ховханисјан со 7:6.

Шампионот денес со зурли и тапани беше пречекан на граничниот премин Табановце од каде што со панорамски автобус се упати кон плоштадот „Скендербег“.

Таму Алили беше пречекан од Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и неговиот заменик Енвер Малиќ, како и од голем број граѓани.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Пандев не е сигурен дали сака да се пензионира: Да видам како ќе се развива ситуацијата

Подолго време се најавува дека македонскиот капитен Горан Пандев на крајот на оваа сезона …