Дома Македонски спорт Мак фудбал Чурлинов се врати во Штутгарт

Чурлинов се врати во Штутгарт

Репрезентативецот на Македонија, Дарко Чурлинов се во Штутгарт после позајмицата од Шалке откако двата клбуа не се договорија за оштетата.

Шалке имаше желба да го задржи Чурлинов, меѓутоа бараните три милиони од Штутгарт беа премногу за нив. 

Македонскиот репрезентативец денес ги започна подготовките со Штутгарт, кклуб со кој има договор до 2024 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Паднал договор: Чурлинов се сели во Барнли!

Новинарот Флоријан Плетенбург кој работи за германскиот „Спорт1“ објави дека постигнат е д…