Дома Фудбал Останато Човекот поради кој Газидис направи хаос го одбил Милан?!

Човекот поради кој Газидис направи хаос го одбил Милан?!

Германски „Скај“ објави дека дошло до голем пресврт во ситуацијата со Милан и Ралф Рагник човекот за кој се пишуваше дека ќе биде овластен за целата спортска политика во клубот.

„Скај“ пишува дека Рагник и „Елиот“ корпорацијата која го управува Милан имале само усмен договор и дека човекот кој го создаде моќниот Лајцпиг ја одбил понудата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Истиот извор додаде Милан по секоја цена ќе се обиде да го убеди Германецот да го промени мислењето, доколку Рагник остане на својот став сигурно ќе му зададе тежок удар на спортскиот директор Иван Газидис.

Газидис во обидот да го договори Раник направи вистински хаос и од клубот го избрка Звонимир Бобан, а се очекува наскоро да замине и Паоло Малдини.

Минатата сезона Рагник го водеше Лајпциг како тренер, додека сезонава ја има улогата на директор за спорт и развој. Ќе потсетиме, германскиот тим вчера се избори за четвртфинале во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Борусија Дортмунд ослабена во реваншот против Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Себастијан Але ќе го пропушти реваншот од четвртфиналето …