Дома Фудбал Англија Човекот кој ја освои Премиер лигата со Манчестер Сити се враќа во Англија?

Човекот кој ја освои Премиер лигата со Манчестер Сити се враќа во Англија?

0

Поранешниот менаџер на Манчестер Сити наскоро би можел да се врати во Премиер лигата.

Човекот кој со Манчестер Сити во сезоната 2013/2014 ја освои Прeмиер лигата би можел повторно да седна на клупата на еден клуб од Англија.

Станува збор за Вест Хем со кој Пелегрини наводно веќе имал преговори.

Како што пренесуваат медиумите на Островот преговорите се во тек, а единствен проблем настанал околу патата. Пелегрини не сака да прифати сума за која смета дека е под неговото реноме.


Следете го Sportski.mk и на


Чилеанецот во овој момент е тренер на екипата Хебеи во Кина каде што добива огромна плата и сигурно нема да им биде лесно на „чеканите“ да го убедат.

Денес Вест Хем и официјално го напушти Дејвид Мојс.

pelegrini

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Жиру: Повеќе сакам да седам на клупа во голем клуб, отколку да играм секој викенд во помал

Францускиот напаѓач, Оливие Жиру на почетокот на оваа година пристигна во Челзи од редовит…