Дома Фудбал Англија Човекот кој два пати го блокираше Брегзит ќе го спасува Сити и ќе добива 20.000 евра од ден!

Човекот кој два пати го блокираше Брегзит ќе го спасува Сити и ќе добива 20.000 евра од ден!

Манчестер Сити се соочи со тешка казна и добри забрана од УЕФА за настап во Лигата на шампионите во наредните две сезони, но и мораат да платат 30 милиони евра.

Англиските медиуми сега објавија дека еден од најдобрите британски адвокати, Дејвид Паник ќе го води процесот во кој тие ќе се обидат да докажат дека не се виновни.

Овој адвокат на Островот е најпознат по тоаш то ја претставуваше Џина Милер во борбатап ротив Брегзит. Паник бил клучниот човек поради два пати се блокираше излегувањето на Велика Британија од Европската унија. Поради тоа во Сити веруваат дека со него можат да излезат како победници од оваа битка.

Откриено и колку заработува Паник од Сити. Сити ќе го плаќа неверојатни 20.000 евра од ден.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…