Дома Трансфер зона „Чистка“ во Милан: 11 играчи ги „пакуваат куферите“!

„Чистка“ во Милан: 11 играчи ги „пакуваат куферите“!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Mилан со поразот од Интер беше елиминиран од Лигата на шампионите и како што стојат работите следната сезона нема да го гледаме во ова натпреварување бидејќи на три кола пред крајот на првенството „росонерите“ се шести во Серија А.

Во Милан веќе се подготвуваат за сезона во без Лигата на шампионите, а клубот на лето би требало да го напуштат 11 играчи.

Раководството е спремно да направи „чистка“ и да доведе нови сили по нивна „мерка“.

На списокот за заминување во Милано се: Златан Ибрахимовиќ, Анте Ребиќ, Чипран Татарушану, Дивок Ориги, Жуниор Месиас, Астер Вранк, Јасин Адили, Фоде Бало-Туре, Антонио Миранте и играчите кои се на позајмица Сержињо Дест (Барселона) и Тајмон Бакјоко (Челзи).

Милан на табелата има 61 бод на петата позиција, четири помалку од Лацио, пет од Интер и осум од Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Еуфорија помеѓу навивачите: Го најави ли Ла Лига трансферот на Меси!? 📸

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Фудбалскиот свет е …