Дома Останати Кошарка НБА Чешка имаше сили само за една четвртина, победа на САД од 35 поени разлика

Чешка имаше сили само за една четвртина, победа на САД од 35 поени разлика

Aмериканските кошаркари стигнаа до нова победа на Летните олимписки игри денес ја победија Чешка со убедливи 119:84.

Чесите ги изненадија ривалите на почетокот откако ја добија првата четвртина со 25:18, но Американците до полувремето поведоа со 47:43.

Продолжи САД да го диктира темпото и да доминира и во третата четвртина во која славеа со 35:17. Тоа им овозможи мирна завршница за победа од 35 поени разлика, 119:84.

Тејтум беше најефикасен кај САД со 27 поени, Дурант постигна 23, додека кај Чешка Шилб уфрли 17.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Ѕвезда на Филаделфија одби да тренира бидејќи сака трансфер

Бен Симонс беше прв пик на НБА-драфтот во 2016 година, а сега одби да тренира со Филаделфи…