Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Чеферин го кажа својот фаворит за освојување на Европското првенство

Чеферин го кажа својот фаворит за освојување на Европското првенство

Првиот човек на УЕФА, Александар Чеферин смета дека Германија е главен фаворит за освојување на Европското првенство.

Германците турнирот го отвораат во петок со натпреварот против Шкотска.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


„Разговаравме со пријателите и веќе им кажав. За мене Германија е најголем фаворит. Во последните години не им одеше, но сега играат пред својата публика и имаат добар тим“, изјави Чеферин.

Покрај Германија издвои уште три репрезентации.

„Тука се Франција, Англија и Португалија како селекции со добри шанси. Никогаш не треба да ја потцените и Шпанија. Од позадина своја шанса би можеле да чекаат Хрватска, Белгија, Холандија, па и Данска“, смета Чеферин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Дерби на денот: Ќе се загинат ли „петлите“ меѓу „лалињата“?

Европското првенство е во полн ек, а денес се игра дербито во Групата Д помеѓу селекциите …