Дома Трансфер зона Четири европски гиганти го сакаат Ричарлисон

Четири европски гиганти го сакаат Ричарлисон


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Напаѓачот на Евертон и бразилски репрезентативец, Ричарлисон на лето сигурно ќе го напушти клубот.

Бразилецот е на мета на Барселона и Манчестер Јунајтед и веќе го известил раководството на „карамелите“ дека сака трансфер.

Евертон има лоша сезона и се бори за опастанок, а Ричарлисон се вклопи во „сивилото“ и има постигнато само 7 погодоци.

Напаѓачот има договор со Евертон до 2024 година, а неговата цела во моментов изнесува околу 50 милиони евра.

Покрај Барселона и Манчестер Јунајтед, интерес за неговиот потпис покажуваат уште ПСЖ и Борусија Дортмунд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако се поврзуваше …