Дома Трансфер зона Челзи ја купува ѕвездата на Брајтон

Челзи ја купува ѕвездата на Брајтон

Челзи е силно заинтересиран за ѕвездата на Брајтон, Леандро Тросар и сака да го донесе во зимскиот преоден рок.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Тросар игра фантастично од почетокот на сезоната и го привлече вниманието на многу европски клубови. До овој момент тој има 7 гола и 2 асистенции на 12 меча за Брајтон.

Освен Челзи интерес за Тросар покажуваат уште Арсенал и Атлетико, па се очекува голема битка за неговиот потпис.

27-годишниот белгиски репрезентативец има договор со крајот на сезоната, па Брајтон сака да го продаде после Мундијалот.

Челзи е фаворит за неговиот потпис бидејќи тренерот Потер одлично го познава и имаа добра соработка во Брајтон.

Коментари
  • Челзи на чекор до првото зимско засилување

    ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Челзи е силно за…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Роналдо во Ал Наср ќе заработува скоро 100.000 евра на час

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…