Дома Трансфер зона Челзи се враќа по Енцо, но сака да го купи на рати

Челзи се враќа по Енцо, но сака да го купи на рати

Како што стојат работите Челзи не сака да се откаже од намерата за доведување на нови фудбалери, па сега повторно се враќа по Енцо Фернандез од Бенфика.

Пред неколку недели „сините“ на големо се поврзуваа со најдобриот млад играч на Мундијалот во Катар, но на крајот можниот трансфер пропадна. Сепак, сега Челзи наводно е спремен да плати 120 милиони евра колку што бара Бенфика.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Опцијата на Челзи е споменатите 120 милиони евра да ги плати на неколку рати, меѓутоа повторно има проблем затоа што Бенфика ја сака сумата веднаш.

Во португалското првенство Енцо има еден гол и пет асистенции на 17 натпревари, но посебно се истакна на Светското првенство каде што Аргентина ја освои титулата.

Челзи без конкуренција е тимот кој најмногу потроши овој јануари, а ако се реализира и трансферот на Енцо тогаш „сините“ ќе имаат потрошено над 200 милиони евра во еден месец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…