Дома Топ вести Челзи му го нуди Канте на Арсенал

Челзи му го нуди Канте на Арсенал

Францускиот репрезентативец Нголо Канте во зимскиот преоден рок би можел да го напушти Челзи и да се пресели во градскиот ривал Арсенал.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Канте влезе во последната година од договорот и одби да ја продолжи соработката со Челзи, кој му понуди само едногодишен договор.

„Сините“ сакаат да избегнат да го загубат Канте без обештетување, па се спремни да го продадат во јануари на некој од конкурентите.

Англиските медиуми веќе пишуваат дека Челзи му го понудил Канте на Арсенал, а „топџиите“ се заинтересирани за Французинот.

Прашање е само дали Канте ќе прифати трансфер на средина од сезоната или ќе сака на лето да замине како слободен агент бидејќи има многу понуди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…