Дома Трансфер зона Челзи „краде“ уште една голема желба на Арсенал

Челзи „краде“ уште една голема желба на Арсенал


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Раководството на Челзи не планира да запира со засилувањата во зимскиот преоден рок, пренесуваат медиумите на Островот.

Лондонскиот тим веќе потроши повеќе од 150 милиони евра за трансферите на Мудрик, Бадијачиле, Давид Фофана и позајмицата на Жоао Феликс.

Сега „сините“ сакаат да „украдат“ уште една голема желба на Арсенал, а стануба збор за Тросар од Брајтон.

Тросар  влезе во последната година од договорот и за него покрај Челзи интерес покажуваат уште Арсенал и Тотенхем.

27-годишниот белгиски репрезентативец игра фантастично од почетокот на сезоната и  самиот сака да направи чекор напред во кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Си замина од Арсенал поради недостаток на амбиции, сега е „вишок“ во Барселона

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанските медиуми објавија дека тренерот на …