Дома Топ вести Челзи започна преговори за Џејдон Санчо

Челзи започна преговори за Џејдон Санчо

Ливерпул официјално стапил во контакт со Борусија Дортмунд за да го информира германскиот клуб за инетресот кон Џејдон Санчо, пренесуваат англиските медиуми.

Санчо во германскиот клуб пристигна во 2017 година од Манчестер Сити и блесна во дресот на „милионерите“. Овој 19-годишен офанзивен фудбалер воодушеви со своите настапи и се најде на мета на многу европски гиганти.

Оваа сезона Англичанецот одигра 29 меча за Дортмунд на кои постигна 15 гола и запиша 17 асистенции. Тој има договор со „милионерите“ до јуни 2022 година, но се шпекулира дека ова лето сигурно ќе ја промени средината.

Неодамна се појавија информации дека Манчестер Јунајтед и Ливерпул ќе се борат за неговиот потис, но сега Челзи сериозно се вклучи во трката за потписот на Санчо.

Младиот Англичанец е прва мета на тренерот Лампард, па „сините“ веќе го направиле првиот чекор и стапиле во контакт со Борусија Дортмунд.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кој беше Радомир Антиќ? Човекот Мистер и легенда во три клуба и три различни земји!

Фудбалскиот свет видел многу трофејни, харизматични, стимпатични и антипатични тренери, но…