Дома Фудбал Англија Челзи го победи Арсенал, голема грешка на Белерин 🎥

Челзи го победи Арсенал, голема грешка на Белерин 🎥

Европскиот шампион Челзи славеше во пријателски меч против градскиот ривал Арсенал со 2:1.

Тимот на Тухел поведе во 26-та минута со голот на Хаверц, резултат со кој се замина на полувреме.

Во вториот дел „топџиите“ израмнија со голот на Џака во 69-та минута. Меѓутоа, после следеше катастрофална грешка на Белерин, која ја искористи Абрахам и постигна гол за 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Алегри: Нема потреба од приказни, треба да почнеме со победи

Јувентус утре и гостува на Специја во 5-то коло од Серија А и „бјанконерите“ се пред импер…