Дома Фудбал Англија Чекаше две години за да дебитира, а полошо деби не можеше ниту да замисли!

Чекаше две години за да дебитира, а полошо деби не можеше ниту да замисли!

Aко се чуствувате дека сте баксуз сетете се на човекот кој денес дебитираше против Манчестер Сити за Вотфорд.

Димитри Фолкиер за тимот на Вотфорд потпиша на 25-ти август 2017 година. Но од тогаш овој фудбалер се до денес не одигра ниту една минута за англискиот премиерлигаш. Фолкиер беше испраќан на позајмица во Стразбур и Гетафе.

И неговото деби се случи денес, а веројатно сега мисли дека е подобро и да не се случеше.

Манчестер Сити го торпедираше Вотфорд и за само 18 минути му даде неверојатни пет гола.

Стратегот на Вотфорд поради катастрофалната игра се одлучи да менува уште во 30-тата минута и погодувате „среќникот“ беше Фолкиер.

Да е работата уште поинтересна тој направи само три паса во тие 30 минути.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…