Дома Фудбал Италија Чалханоглу оптимист: Имам чувство дека ќе ја освоиме Лигата на шампиони

Чалханоглу оптимист: Имам чувство дека ќе ја освоиме Лигата на шампиони


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Плејмејкерот на Интер, Хакан Чалханоглу е голем оптимист за вториот дел од сезоната.

Интер во првенството е на 5-то место со 11 бода помалку од лидерот Наполи, а во осминафиналето од Лигата на шампиони ќе игра против Порто.

„Освојувањето на Лигата на шампиони е мојот сон. Оваа година мислам дека можеме да ја освоиме. Незнам зошто, но имам такво чувство. Имавме многу тешка група. После поразот од Баерн покажавме на што сме способни“, изјави Чалханоглу.

Интер на 4-ти јануари игра дерби со Наполи, а Чалханоглу смета дека тоа ќе биде клучен натпревар оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …