Дома Фудбал Чави со емотивна порака се прости од Барселона

Чави со емотивна порака се прости од Барселона

Чави Ернандез се прости од Барселона откако клубот и официјално потврди дека нема  повеќе  да  го  води тимот.

Чави со емотивна порака на социјалните мрежи се обрати до навивачите и се прости од Барселона.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Почитувани фанови, моето време на клупата на Барселона ќе заврши во недела. Никогаш не е лесно да го напуштите клубот кој е вашиот живот. Но, тоа ќе го направам многу гордо по две и пол години. Сакам да им се заблагодарам на сите, особено на навивачите кои секогаш беа на моја страна и кои секогаш ми ја покажуваа истата љубов како кога бев фудбалер.Од недела ќе бидам еден од навивачите на трибините, сега на овој стадион, а за неколку месеци и на новиот „Ноу Камп“. Затоа што јас сум прво и основно навивач на Барселона, а дури потоа играч или тренер. Јас сум навивач на Барселона кој го сака само најдоброто за клубот, кој секогаш ќе ме има на располагање. Му посакувам се најдобро на клубот што го чувам во моето срце. Да живее Барса“. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…