Дома Топ вести Чави се огласи по најавите дека ќе биде сменет!

Чави се огласи по најавите дека ќе биде сменет!

Од по натпреваерот против Алмерија во јавноста на големо се пишува за можната смена на Чави на крајот од сезоната. Наводно во клубот биле лути поради на изјавата на Чави за финансиската состојба и тие зборови на Чави ги сфатиле како лична критика.

Сепак, на прес-конференцијата пред утрешниот натпревар против Рајо Ваљекано, Чави денеска тврди дека нема проблеми помеѓу него и раководството на Барселона


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


„Не би можел да кажам дека имало проблем, клубот ме смирува и тврди се е во ред. Така јас продолжувам со ист ентузијазам да работам и да се подготвувам за наредната сезона. Претседателот Лапорта се уште има доверба во мене, исто така комуницирам и со Деко и Јусте. Тоа е се што знам во овој момент“, изјави Чави.

Како потенцијални наследници ако дојде до отказ на Чави во медиумите се споменуваа Рафа Маркез и Ханси Флик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …