Дома Фудбал Останато Чави: Одлуката на Лопатеги беше неправедна и неочекувана

Чави: Одлуката на Лопатеги беше неправедна и неочекувана

0
xavi

Целиот фудбалски свет сметаше дека работата околу Лопатеги е готова, а потоа шпанскиот фудбалски сојуз на вонредната конференција го разреши Лопатеги од должноста селектор на Шпанија.

Веднаш по завршувањето на конференцијата за медиуми насловните на шпанските весници и портали излегоа со различни проценки.
Нешто подоцна се огласи легендата на Шпанија и Барселона, Чави Хернандез.

„Одлуката на Лопатеги според мое мислење беше неправедна и неочекувана. Беше тоа вистинско изненадување за сите нас. Сметам дека Руибалес реагираше многу добро. Не одлучуваше ништо на своја рака, туку одеше преку сојузот кој сепак мора да биде пред секого“, изјави Чави за „Марка“.

Чави потоа го прокоментира новиот селектор и шансите на „Фуријата“.репрезентацијата


Следете го Sportski.mk и на


„Мислам дека Хиеро и тоа како е способен да ја превземе грижата за . За мене Шпанија секогаш била и ќе биде кандидат за освојување на титулата“, истакна Чави.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…