Дома Фудбал Чави и Иниеста повторно заедно во Барселона – се поизвесно!

Чави и Иниеста повторно заедно во Барселона – се поизвесно!

Познатиот шпански фудбалер Андрес Иниеста сонува да се врати во Барселона каде што ја помина скоро целата своја кариера и има статус на легенда.

Играчот од средниот се уште активен како фудбалер на Висел Кобе. Иниеста освен што играч на Кобе служи како амбасадор на клубот, но целата јапонска лига.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Бидејќи е во залезот на кариерата, се разгледуваат бројни опции, а една од нив е враќање на „Ноу Камп“. Само прашање е каква улога…

„Ќе продолжам уште една година во Јапонија и потоа ќе видиме. Би сакал да се вратам во Барселона, тоа е мојот дом. Се уште не знам во кое својство, дали како тренер, спортски директор или нешто друго. “ изјави Иниеста.

Во секој случај, таму веројатно ќе го пречека Чави Ернандез, неговиот долгогодишен партнер од средниот ред и голем пријател.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …