Дома Фудбал Чави во големи проблеми: Седум првотимци на Барселона повредени за „Ел Класико“?

Чави во големи проблеми: Седум првотимци на Барселона повредени за „Ел Класико“?

Tренерот на Барселона, Чави Ернандез се соочува со проблеми со составот на Барселона пред големото дерби против Реал Мадрид.

Последен во низата повредени фудбалери кај Барселона е Балде кој поради болка во мускулот ја напушти шпанската репрезентацијата. Според најавите Балде го очекува пауза од 20-тина дена.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Од претходно на листата повредени се: Педри, Кунде, Левандовски, Јамал, Рафиња и Де Јонг. Овие повреди доаѓаат во незгоден момент бидејќи Барселона ја чека тежок распоред.

По репрезентативната пауза, каталонците ќе се соочат со Атлетик Билбао, а потоа на 28. октомври им следи „Ел Класико“ против Реал Мадрид.

По девет одиграни кола во Ла Лига, Барселона се наоѓа на третото место со 21 освоен бод, три помалку од Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …