Дома Трансфер зона Чаби Алонсо го сака Роналдо во Баерн!

Чаби Алонсо го сака Роналдо во Баерн!

Фудбалерот на Баерн Минхен Чаби Алонсо призна дека би сакал повторно да игра заедно со Кристиано Роналдо, но овој пат во баварскиот гигант.

Алонсо добро го знае Португалецот и неговите способности и квалитети, бидјеќи имаше можност да соработува со него додека го носеше дресот на „кралевите“.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Кристиано се адаптираше на теренот, тој не е централен напаѓач, ама сака да игра блиску во шестнаесетникот. Тој интуитивно знае каде ќе оди топката, многу од погодоците ги дава по прв допир“, истакна Алонсо.

„Сметам дека му оди добро, со тоа што направи чекор напред и е се поблиску во казнениот простор. Се додека дава по 50 голови, сакам да имаме некого како него во Баерн. Неговите бројки се фантастични, неверојатни“, заклучи Шпанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…